top of page

Tvůrci dokumentu

Martin Froyda

Režie/Kamera

Jeho první kroky začínali na Barandově, České televizi a pražské FAMU. Jakožto tvůrce, producent, režisér a kameraman se podílel na několika celovečerních dokumentárních filmech, nedávno pak  na úspešné dokumentární sérii Polosvět (2022) v koprodukci s Českou televizí. Jeho další projekty zahrnují celovečerní filmy Jak si zasloužit Princeznu (1995), Maharal (2007), seriály Místo zločinu a magazín Kluci v akci.

Jan Novák

Námět/Režie

Česko-americký spisovatel vyrůstající v Chicagu a nyní působící v Čechách. Mimo jeho známé počiny jako např. Milionový Jeep (1984), zpracoval právě téma bratří Mašínů v několika formách, nejznáměji pak románem Zatím dobrý, za níž byl v roce 2005 oceněn cenou Magnesia litera v kategorii kniha roku. Mezji jeho další díla patří knihy  biografie Miloše Formana Co já vím (1994)  a Kundera: český život a doba (2020), a román Těžký prachy (2022).

Věra Krincvajová

Kreativní producent

Během studií na na Fakultě sociálních věd UK a katedře scénáristky a dramaturgie na FAMU spoluzakládala v roce 1989 Studentské listy (1989–1991) –

první celostátní nezávislé noviny během sametové revoluce. Publikovala dále v Respektu, Reflexu, natáčela rozhovory pro Svobodnou Evropu, působila jako reportérka České televize, reportérka CNN World Report a TV Nova. Od roku 2015 pracuje jako hlavní dramaturg dokumentárních filmů a kreativní producentka pro Filmové centrum ČT. Zde se podílela např. na filmech Cesta vzhůru (2015), Koudelka fotografuje Svatou zemi (2016), Trabantem do posledního dechu (2016) a Planeta Praha (2022).

Kamera

Marco Farentino
Tomáš Kostěněc
Jaroslav Ptáčník

Výkonný producent

Bohumil Gottlieb

Střih

Marek Opatrný

Zvuk

Lukáš Kosek
František Šec

Hudba

Čenda Kavečka

Grafika

Ronald Štefka

Barevné korekce

Jan Mikita

bottom of page